Historie

V červenci 2012 se v hlavě Jakuba Čajana, bývalého hráče pražských Lions a Václava Blahouta, zrodil nápad, splnit si sen a do Karlových Varů přivést americký fotbal.

Oba čerstvě zapálení podnikatelé hledali po trenérských zkušenostech v různých sportovních odvětvích příležitost, která by jim umožnila se dále realizovat a sportem bavit. V srpnu téhož roku se z myšlenky stala realita. První, s americkým fotbalem ještě nepříliš spojené, tréninky, měly za následek oslovení prvních členů. Po zjištění informací došlo k oslovení členské základny Pharaohs z Chodova a prvních náborů konaných na ZŠ Truhlářská. Ke konci roku již vzniká samostatné občanské sdružení SC Start Warriors, o.s. a členský kádr již čítá přes 20 hráčů ve výstroji. V prosinci se, s potenciálem nabrat co nejrychleji hráčské zkušenosti, pouštíme do zběsilého nápadu – účasti na Halovém mistrovství ČR, kde jsme zaskočili nejen velice kvalitní a zkušené soupeře, ale i sebe.

Duben 2013 pro nás znamená začátek ČLAF B, naší první velké fotbalové zkušenosti. Ve velice silné skupině končíme sice poslední, ale neprohráváme dle zvyku velkými rozdíly a sbíráme i první výhru.

Rok 2014 přináší první respekt. Naše obrana se brzy stává vyhlášenou a výsledkem je účast Luboše Doležala v reprezentačním zápase proti Nizozemsku.

V roce 2015 se poprvé probojujeme až do playoff, které nám vlivem zranění utíká, ale jen těsně. Roman Voráček se dostane do širší nominace reprezentace.

Od roku 2016 měníme název spolku na Karlovy Vary Warriors a poprvé se vydáváme do vod dospělého fotbalu v 11 hráčích za podpory 5 týmů, z toho jednoho ženského.