Sezóna mužů 2017 skončila dřív, než začala. Otěže převezmou mladí Válečníci

Fandové, kamarádi, partneři i protihráči,

Nepíše se mi to lehko, ale už delší dobu bojujeme na více frontách a přes všechnu snahu musí tým mužů pro sezónu 2017 ustoupit z válečné linie, aby se mohl nadechnout a vrátit se silnější, než kdy dřív.

V uplynulých měsících jsme bojovali se zázemím, nestabilní hráčskou základnou a museli učinit nejnepříjemnější sportovní rozhodnutí. Zdravotní hledisko klíčových opor bylo otazníkem, bohužel se změnilo ve vykřičník. Stále chceme ukazovat americký fotbal v tom nejlepším světle, před skvělým fanouškovským publikem a letos víme, že bychom nebyli schopni vytvořit důstojné podmínky na hřišti i mimo něj.

Omlouváme se všem soupeřům i natěšeným fanouškům, kterým jsme zkomplikovali plány. Těšili jsme se, ale za nastalé situace nejsme schopni sezónu s jistotou rozehrát, natož dohrát.

Děkujeme za podporu i pochopení. Věříme, že je lepší oželet jednu sezónu a zachovat celý dlouhodobě budovaný program, než jít naproti riziku a ohrožovat zdraví i budoucnost. Klub se nyní bude maximálně soustředit na plodnou mládežnickou účast, ať už ve Flagové lize U19 nebo v podzimním tacklu U16. Všichni zdraví a připravení hráči jsou uvolněni na hostování v jiných týmech.

Budeme na sobě pracovat, abychom v září mohli dát hlavy vzhůru a vykročit do další sezóny správnou nohou. Pokud chcete pomoci dospělému americkému fotbalu, jste na zářijových náborech víc než vítáni.

Václav Blahout

prezident