Sezóna je za námi: Do konce bojovalo 19 statečných

Warriors vs. Mustangs 6:39

Running-back Jakub Čajan

Sezónu 2016 jsme uzavřeli v neděli 19. června s maximálním nasazením proti dobře známým Prague Mustangs. V prvním zápase a premiéře v jedenáctkovém fotbalu jsme si v Praze vysloužili slušný příděl a proto byl cíl rozloučit se s letošním ročníkem důstojně, zabojovat, udělat maximum a zkusit se prosadit v útoku.

Od začátku bylo jasné, že Mustangové i přes jistý postup do play-off nevypustí. Do zápasu vstoupili lépe a slunečné počasí jim svědčilo. Jejich vedení 16:0 po úvodní čtvrtině padalo velkou měrou na naše bedra – zbytečné individuální chyby, které znamenaly bolestivé ztráty yardů a nakonec i dva touchdowny a safety. Probudil nás až déšť, který se přihnal v druhé čtvrtině, a to nám svědčilo o poznání více. Zakousli jsme se do šancí a dostali jsme favorita pod tlak. Obrana povolila jen field goal, takže v polovině relativně příznivě 0:19. Stejný počet nás byl i na hřišti – 19 statečných, z toho 5 juniorů a větší část hráčů v první sezóně. Bojuj nebo nehraj, to se nám honilo v hlavách.

Makali jsme dál. Ve třetí čtvrtině sice Mustangs přidali další TD, ale nám se konečně v útoku povedlo posouvat míč. V rozhodující momenty ale přišel vždycky nějaký trest. Kluzký míč nám začínal dělat problémy a zápas byl vyhrocený i psychicky. Čas na odpočinek: žádný. To bylo ale dobře. Nikdo z nás nemohl nad ničím přemýšlet, kdo už se občas dostal na sideline, zvládl maximálně doplnit tekutiny.

Závěrečná část. To asi nejdůležitější. Poslední zápas, smíšené pocity a našich 19 hráčů proti několika formacím Mustangů, kterých stálo naproti jednou tolik. Muselo se makat o to víc, prostě jsme chtěli bojovat a něco s tím dělat. Mustangs sice zasadili ještě ránu v podobě touchdownu, ale konečně si zaslouženě proběhl hřiště v nejdelší akci zápasu Kuba Čajan (70y). Našel mezeru, kterou lajna vytvořila a teprve podruhé v sezóně jsme se mohli radovat z útočného touchdownu. Na závěr pražští ještě přidali, ale výsledné skóre, oproti prvnímu zápasu, 6:39 nám nechalo hlavy nahoře.

Bojovali jsme a nebyli jsme v tom sami. Přes stovku fanoušků nás hlavně na konci fakt hnalo a za to velký dík, protože bez vás by to nešlo. Děkujeme všem partnerům, kamarádům a rodinám, že v tom byli letos s námi. Tyhle zkušenosti nás zase posouvají dál.

K hodnocení sezóny se vyjádříme po zasedání týmu v příštím týdnu.