Jsme stříbrní. Z Českých Budějovic vezeme medaile.

Stříbrný flagový tým U19

Jarní část sezóny 2016 završil flagový tým do 19 let v Českých Budějovicích. Při finálovém turnaji, do kterého jsme se probojovali z těsného čtvrtého místa základní části, se nám vydařil úvodní zápas proti domácím Hellboys.

Budějovičtí v prvním semifinálovém zápase předváděli svou hru z minulých zápasů, na kterou jsme se pečlivě připravovali, protože nám dělala velké potíže a Hellboys byli právem považování za favorita. V Playoff se ale může stát cokoliv. Rozhodovalo se až v posledních vteřinách. Skvělá týmová atmosféra a pozitivní naladění nám pomohlo v závěrečných vteřinách, kdy jsme prohrávali o 5 bodů. Stabilní opora na postu QB flagového týmu Jakub Mařík vyslal přesnou přihrávku na Lukáše Voráčka, ten zachytil a senzace byla na světě – vítězství 33:32 a postup do finále.

Do finálového zápasu ale zbývalo až příliš času – druhý semifinálový zápas a boje o třetí místo. Vychladli jsme a v zápase proti Steelers se nám nepodařilo navázat a prohráli jsme 25:51. Ostravští hráči byli na naši passově orientovanou hru dobře připravěni.

Úsměvy na tvářích po vybojovaném semifinále nám ale, stejně jako stříbrné medaile, už nic vzít nemohlo. V premiérovém ročníku jsme i s účastí několika dívek dosáhli na skvělé umístění.

Komentář trenéra Maříka:

Turnaj i soutěž Flagové ligy U19 hodnotím jako úspěšnou. Jako jedni z mála hrajeme i s dívkami a druhé místo je pro nás sladká tečka za vydřenou sezónou. Před turnajem by nás na finále tipoval jen málokdo. My jsme věřili a zvládli jsme to.

Komentář prezidenta klubu Václava Blahouta:

Usilovná práce s mládeží se vyplácí. Ne vždy je to jednoduché – překážek není málo. Velké poděkování si zaslouží trenéři, kteří je s mládeží ve svém volnu překonávají a dál ji motivují. Díky i všem hráčům a rodičům, že ve sportu vidí smysl. Za tyhle odměny a radosti to stojí. Poděkování patří městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji, které naši mládež podporují. Lepší křest dresů, než ten medailový, si přát nejde.

finálová Sestava

Ondra Tomek, Pepa Krnáč, Lukáš Voráček, Klára Kubíčková, Marťa Šrámková, Matyáš Němeček, Vojta Klucho, Jakub Mařík, Vítek Brožek, Filip Kolaci.