Ženský americký fotbal

V krátké historii amerického fotbalu v České republice, která se začala psát až v porevoluční době, si cestu proráží i odvětví žen. Na podzim loňského roku se uspořádala první soutěž – Ženský pohár. Ten ovládly pražské Black Cats po výhře 24:14 nad brněnskými Amazons. Třetím účastníkem soutěže byl historicky první ženský tým v ČR Prague Harpies.

K současné trojici týmů se chceme v roce 2016 připojit i my, abychom doplnili portfolio ženských sportů.„Každý si zaslouží mít příležitost sportovat a my do vod tradičních sportů přinášíme čerstvý zaoceánský vítr,“ říká prezident klubu Václav Blahout. „Chceme si zachovat trendy přístup i dlouhodobý rozvoj a holky nám dokazují, že má smysl se jim věnovat,“ dodává Blahout.

Podzimní fází prošlo na dvě desítky zástupkyň křehkého pohlaví a chleba se bude lámat v průběhu února. Druhé kolo náborů je připravené na 14. a 21. února v novém domácím působišti v Drahovicích. Pod dohledem dvojice zkušených trenérů mohou ženy začít psát novou kapitolu v historii Warriors. „Holky jsou úplně jiné. Zaskočily mě svojí dravostí i zápalem a už v náborech byl vidět velký zájem. Uděláme maximum, abychom byli na podzim schopným soupeřem pro zkušené protihráčky,“ vysvětluje hlavní trenér mužů a žen Jakub Čajan.

Ženy ve věku 18 a více let rádi uvidíme na únorových náborech od 13:30 v hale areálu Slavia na adrese Lidická 14. S sebou sportovní oblečení a boty do haly. Tryout je vhodný pro ženy všech postav i sportovních zkušeností, protože v americkém fotbale se na mnoha pozicích uplatní různé typy. Možná jsi to právě ty!