Preview: Mustangs vs. Warriors

Warriors vs. Mustangs v roce 2013

Foto: Deník/Jan Čech

Je to tady! Sezóna 2016 pro nás odstartuje v sobotu v Praze proti známému soupeři – pražským Mustangs. Ještě na podzim měřily síly juniorské týmy a po dvou leté přestávce se potkávají i mužské týmy. Bude to boj.

Prague Mustangs vs Karlovy Vary Warriors

Motorlet

Soupiska Pražanů čítá přes 50 jmen. My do metropole pocestujeme s třemi desítkami bojovníků. Finální počet hráčů nám ale o výsledku ze zkušenosti příliš nenapoví. Mnohem více lze získat z tipů hráčů virtuální hry / odborníků Pickem, kterou i letos připravila Česká asociace amerického fotbalu a láká na zajímavé ceny.

Většina se přiklání jasně na stranu Mustangs, ale bystrý fanoušek si dokáže vzpomenout na očekávání minulého ročníku a velká překvapení. Přes 70 % věří v těsný výsledek a ten je tou nejlepší pozvánkou na zítřejší klání.

pickem-1kolo

Útok Mustangs je po roce zkušeností vyladěný a na postu quarterbacka sází na Janka Nevyjela. Trenéři mají k dispozici i zahraniční jména Vanslambrouck nebo Hawes, kteří umí potrápit i zkušené obrany. Na druhé straně proti nim bude stát úplně nová obrana Válečníků. Bratři Doležalové budou poprvé od založení klubu jen v týmové zóně. Mimo soupisku je i král interception a ruční brzda Vašek Frank. Ale i jim trvalo pár let nabrat potřebné zkušenosti, bez kterých se nejde zlepšovat a nejinak tomu bude zítra.

musoff-wardef

Náš útok se nachází v dobrém rozpoložení a až na drobnosti zůstávají v základní sestavě zkušení borci vedení quarterbackem Maříkem. Na postu čistokrevného wide-receivera se poprvé ukáže Jakub Čajan, jako hrající hlavní trenér. Obrana Mustangs ale umí kousat a hlavně v secondary je plná rychlých a zkušených hráčů, přes které se bude těžko prosazovat.

musdef-waroff

Čeká nás první ostrý boj po přechodu do dospělého formátu v 11 hráčích, ale budeme bojovat se stejným duchem a zápalem, jako před pár lety proti Patriots ve vůbec prvním zápase – čeká nás totiž něco velmi podobného.